امروز سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَ يُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا ایران سینما
خانه » اخبار » برندگان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
دانلود رایگان سریال رقص روی شیشه دانلود رایگان سریال نهنگ آبی دانلود رایگان سریال ممنوعه دانلود رایگان فیلم خجالت نکش دانلود رایگان سریال هشتگ خاله سوسکه دانلود رایگان فیلم تنگه ابوقریب با لینک مستقیم دانلود رایگان فیلم کاتیوشا با لینک مستقیم دانلود رایگان فیلم همه چی عادیه دانلود رایگان فیلم دلم می خواد با لینک مستقیم دانلود رایگان فیلم اسرافیل با لینک مستقیم

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر سال ۹۶

بیشترین جوایز به فیلم تنگه ابوقریب تعلق گرفت

پوستر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

 

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۲۲ بهمن ماه در برج میلاد برگزار و اسامی برندگان سیمرغ بلورین در بخش‌های مختلف اعلام شد.

سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشورمان از چندی پیش آغاز شد و دیشب هم اسامی برندگان در بخش‌های مختلف اعلام شد. در مراسم امسال، فیلم تنگه ابوقریب به عنوان بهترین فیلم معرفی شد. امیر جدیدی و سارا بهرامی هم به ترتیب به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن انتخاب شدند. همچنین ابراهیم حاتمی کیا نیز جایزه بهترین کارگردانی را همراه با بهرام توکلی دست آورد و در نهایت سحر دولتشاهی و جمشید هاشم‌پور هم به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انتخاب شدند.

 

 

در ادامه می‌توانید لیست کامل برندگان را مشاهده نمایید…

 

 

 

 

پوستر برندگان سیمرغ بلورین سی و ششمین جنشواره فیلم فجر

 

 

 

 « اسامی نامزدها و برندگان »

 

 

بهترین فیلم کوتاه: 

 

  • حیوان

  • مارلون
  • وقت ناهار
  • فاش

 

بهترین طراحی لباس:

 

  • بمب؛ یک عاشقانه(سارا خالدی‌زاده)

  • خجالت نکش
  • سو تفاهم
  • شعله ور
  • مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین طراحی صحنه:

 

  • سرو زیر آب(عباس بلوندی)

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • دارکوب
  • سوتفاهم

 

بهترین چهره‌پردازی:

 

  • سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

  • عباس عباسی برای فیلم چهارراه استانبول
  • فاطمه و زهرا کمالی برای فیلم دارکوب
  • مهرداد میرکیانی برای فیلم شعله ور
  • بابک اسکندری برای فیلم کامیون

 

بهترین تدوین:

 

  • بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای عرق سرد

  • به وقت شام
  • دارکوب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین صدابرداری:

 

  • رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب

  • ایرج شهرزادی برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام
  • مهران ملکوتی برای فیلم سوتفاهم
  • مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین صداگذاری:

 

  • علیرضا علویان برای دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و به وقت شام

  • امپراطور جهنم
  • تنگه ابوقریب
  • شعله‌ور

 

بهترین موسیقی متن:

 

  • کارن همایونفر برای به وقت شام

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • دارکوب
  • شعله ور
  • عرق سرد

 

بهترین جلوه‌های بصری:

 

  • چهارراه استانبول

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • تنگه ابوقریب
  • سرو زیر آب
  • لاتاری و ماهورا به صورت مشترک

 

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

 

  • تنگه ابوقریب

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • سرو زیر آب
  • ماهورا

 

بهترین فیلمبرداری:

 

  • علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • عرق سرد
  • مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین نقش مکمل زن:

 

  • سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

  • سحر دولتشاهی برای فیلم چهارراه استانبول

  • لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد
  • نگار عابدی برای فیلم دارکوب
  • هدی زین العابدین برای فیلم عرق سرد

 

بهترین نقش مکمل مرد:

 

  • جمشید هاشم پور برای فیلم دارکوب

  • پژمان جمشیدی برای فیلم سوتفاهم
  • سیامک انصاری برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
  • مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
  • نوید پور فرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین فیلمنامه:

 

  • کامبوزیا پرتویی برای فیلم کامیون

  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • سرو زیر آب
  • شعله ور

 

بهترین کارگردانی:

 

  • ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام

  • بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب

  • دارکوب
  • سرو زیر آب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین نقش اول زن:

 

  • سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

  • باران کوثری برای فیلم عرق سرد
  • شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
  • ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول
  • مهناز افشار برای فیلم دارکوب
  • هانیه توسلی برای فیلم سوتفاهم

 

بهترین نقش اول مرد:

 

  • امیر جدیدی برای فیلم تنگه ابوقریب و فیلم عرق سرد برنده سیمرغ بلورین

  • امین حیایی برای فیلم شعله ور برنده دیپلم افتخار

  • بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب
  • رضا عطاران برای فیلم مصادره
  • سعید آقاخانی برای فیلم کامیون
  • نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

بهترین فیلم:

 

  • تنگه ابوقریب

  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • دارکوب
  • سرو زیر آب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

 

 

در ضمن جایزه بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه به مغز‌های کوچک زنگ‌زده تعلق گرفت؛ جایزه بهترین فیلم اول به رضا مقصودی برای خجالت نکش و جایزه ویژه هیئت داوران به پیمان معادی برای فیلم بمب، یک عاشقانه اهدا گردید. به‌علاوه از خانم نورالحلی، خبرنگار جنگ هم به خاطر مستند “زنانی با گوشواره های باروتی”با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

« با عضویت در کانال تلگرام ما، فیلم های پیشنهاد ویژه و … را دانلود نمایید »

 


Telegram

 

 

 

 

 

 

مطالب مشابه

  1. خرید کمپانی فاکس توسط والت دیزنی

برچسب ها

ارسال دیدگاه


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.